A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Михайлівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Сторінка психологічої служби

 


соціальний педагог

Професійне кредо:  «Учень, не посудина, яку потрібно наповнити,
а факел, який потрібно запалити»  
(К. Ушинський)

Соціальний педагог – це вчитель, який завжди готовий допомогти дитині, вислухати її, дати корисну пораду. Соціальний педагог відіграє роль щирого та відвертого друга школяра, з яким завжди можна поділитися горем, вилити душу та отримати допомогу. Також він виявляє учнів, які потребують соціальної допомоги. Це діти, які в силу своїх здібностей не можуть засвоїти шкільної програми. Це діти, які переживають стреси в колективі однолітків у школі чи в сім'ї. Це хворі діти з тими чи іншими вадами, або ж школярі які долучилися до наркотиків, алкоголю. Це педагогічний працівник, який активно співпрацює з різноманітними органами: службами у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту, органами міліції, працівниками районної лікарні, тісно співпрацює з психологічною службою району та психолого-педагогічною службою шкіл міста. Соціальний педагог також допомагає обдарованим дітям.

Соціальний педагог у своїй діяльності виконує такі функції:

діагностичну: вивчає та оцінює особливості діяльності і розвитку учнів (вихованців), мікроколективу (класу чи референтної групи), шкільного колективу в цілому, неформальних молодіжних об’єднань;  досліджує спрямованість впливу мікросередовища, особливостей сімей та сімейного виховання, позитивного виховного потенціалу в мікрорайоні та джерела негативного впливу на дітей та підлітків;

 
прогностичну: прогнозує на основі спостережень та досліджень посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, що впливає на розвиток особистості учня чи групи; прогнозує результати навчально-виховного процесу з урахуванням найважливіших факторів становлення особистості;
 
консультативну: дає рекомендації (поради) учням, батькам, вчителям та іншим особам з питань соціальної педагогіки; надає необхідну консультативну соціально-педагогічну допомогу дитячим, молодіжним об’єднанням, дітям, підліткам, які потребують піклування чи знаходяться у складних життєвих обставинах;
 
захисну: забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях (служби у справах неповнолітніх, міліції, суди тощо);
 
профілактичну: переконує учнів в доцільності соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя, сприяє попередженню негативних явищ в учнівському середовищі;
 
соціально-перетворювальну: надає соціальні послуги, спрямовані на задоволення соціальних потреб учнівської молоді; здійснює соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально-незахищених категорій дітей; сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді;
 
організаційну: координує діяльність та взаємодію усіх суб’єктів соціального виховання; сприяє соціально корисній діяльності дітей і підлітків; формує демократичну систему взаємостосунків в підлітковому середовищі, а також серед дітей і дорослих.

Специфіка функцій соціального педагога потребує безперервного самовдосконалення, широкої поінформованості, обізнаності, ерудиції, глибоких спеціальних знань. Соціальний педагог має бути цікавим для оточення.На відміну від звичайного педагога у навчальному закладі, в роботі соціального педагога першорядну роль відіграє не навчальна, а виховна функція, функція соціальної допомоги і захисту.

Дата: від до Скинути

Профорієнтаційна онлайн зустріч з представниками Національного університету цивільного захисту України

23 березня учні 10-11 класів стали учасниками відкритої ZOOM-конференції  під час якої мали змогу поспілкуватися з представниками Національного університету цивільного захисту України, ознайомитися з умовами вступу та навчання у закладі.

15:56 23.03.2023

Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії»

   Зважаючи на важливість проведення профорієнтаційної роботи в  закладі освіти, зокрема свідомого обрання учнями траєкторії  подальшого навчання та побудови власної кар’єри, учні 8 класу  переглянули Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію  своєї мрії»

13:47 15.03.2023

Ранкові зустрічі з психологом

Гарний настрій може спонукати людину зробити добрий вчинок, зробити щось приємне оточуючим. На ранкових зустрічах з психологом діти кажуть одне одному приємні слова - побажання на день. Ця проста вправа не тільки покращує настрій зранку, а і створює чудову атмосферу спілкування на весь робочий день!

12:07 27.01.2023

Арттерапевтичне заняття з учнями 5 класу

Арттерапія - нетрадиційна техніка малювання, яка допомагає самопізнанню, особистісному зростанню. Арттерапія є чи не єдиним варіантом висловити почуття, продемонструвати відчуття навколишньому світу і власні емоції.

11:52 25.01.2023

Тренінгове заняття соціального педагога для учнів 3-4 класів «Як себе заспокоїти у стресовій ситуації»

На занятті учні разом з соціальним педагогом поговорили про емоції, їх вплив на щоденне життя людини. Діти ознайомилися з дихальними техніками та релаксаційними вправами. 

10:46 17.01.2023

Всесвітній День "Дякую"

11 січня відзначається Всесвітній день "Дякую", який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер . Слово "дякую", як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою . Практичним психологом школи було проведено тренінгове заняття.

11:02 11.01.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора