A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Михайлівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Євроклуб

Шкільний Євроклуб
«П А Р А Л Е Л Ь»
Девіз: «Дружба й спілкування – ведуть нас до єднання»
Мета: Вивчення спільної європейської культурної спадщини, налаго­дження спілкування з одноліт­ками за кордоном та співпраця з європейськими організаціями.
Шкільний Євроклуб – шлях до євроінтеграції
 

 

Інтеграція України в Європу та світовий освітній простір вимагають втілення в навчальних закладах сучасної філософії освіти та досягнення високих стандартів викладання й навчання.
 
Наш навчальний заклад проводить роботу в напрямку культурно-освітньої інтеграції, беручи за основу Указ Президента України, яким затверджено «Стратегію інтеграції України до Європейського Союзу».
 
Однією з найбільш ефективних форм позакласної роботи, яка сприяє засвоєнню учнями європейської тематики як нового виміру, є організація шкільного Євроклубу. Його мета – вивчення спільної європейської культурної спадщини, налагодження спілкування з однолітками за кордоном та співпраця з європейськими організаціямиУкраїни.
 
Шкільний Євроклуб «Паралель» працює з березня 2009 року за такими напрямками: організаційний, інформаційний, дійовий. Вони дозволять організовувати заходи, зустрічі, конференції, семінари, роботу у всесвітній мережі Інтернет, інформувати учнів школи про діяльність різних євроклубів.
 
 Кожного року в травні проходять Дні Європи. Євроклубівці нашого навчального закладу беруть участь в обласному фестивалі, який проходить у Сумах. Команда школи стала призером Обласного конкурсу учнівських соціальних проектів у номінації «Цікавий проект», представляючи проект «Європейський вибір».
 
Шкільний Євроклуб «Паралель» має широкі перспективи для майбутнього розвитку і тісних зв'язків з іншими європейськими організаціями як в Україні, так і за її межами. Бо наш девіз – «Дружба й спілкування ведуть до єднання».
 
Перші кроки співпраці Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і польських студентів були зроблені ще восени 2006 року, коли випускник школи 2000 року завітав у школу разом зі своїм науковим керівником, польським професором Лехом Краєвським.
 
Українсько-польський проект «Мистецтво – шлях до інтеграції»
 
Знайомство продовжилося влітку 2007 року, коли кращі учні нашої школи відпочивали в Польщі на славнозвісному курорті «Закопане» в рамках польсько-українського проекту «Мистецтво – шлях до інтеграції». Головним завданням проекту було подолання мовного бар'єру, знищення існуючих стереотипів, зближення двох культур і націй.
 
Проект «Олівцем по картці паперу»
 
Улітку 2008 року, учні нашої школи знову оздоровилися на гірськолижному курорті «Закопане», бо були учасниками польсько-українського обміну молоддю в рамках проекту, що носив назву «Олівцем по картці паперу».

Проект «Шум на селі»

У 2011 року кращі учні нашого загальноосвітнього навчального закладу вже втретє були запрошені на відпочинок до сусідньої Польщі і брали участь у проекті «Шум на селі» за сприяння організації «Спільна Європа», мета якого – польсько-українська інтеграція молоді, обмін культурами, вивчення традицій, мови, невимушене спілкування, знайомство з польською кухнею.

Українсько-польський проект «Фольклор у світлі фотоспалахів»

З 4 по 13 листопада 2014 року, учні школи мали змогу вже в четверте здійснити візит до Польщі в рамках українсько-польського проекту «Фольклор у світлі фотоспалахів», що був організований колишнім випускником Миколою Ващенком.

Гірська місцевість Поронін зустріла гостей гостинно, хлібосільно. Учасники проекту відвідали місцеву школу, де нашу групу радо вітала пані директор, яка провела екскурсію по школі. Діти побували на уроці історії, оглянули шкільні кабінети, спортзал, тренажерний зал та актову залу. По закінченні візиту кожен член групи отримав подарунки – маленькі польсько-англійські словники та збірки віршів.

   Хоча у деяких учнів був мовний бар’єр у спілкуванні, та вони швидко порозумілися з польськими однолітками. Українські та польські школярі проживали разом у готелі, де мали можливість порівняти звичаї, особливості національної кухні, налагодити дружні відносини, збагатити словниковий запас. На території готелю проводились дискотеки, волейбольні змагання, заняття в тренажерному залі, українські та польські вечори, на яких учасники презентували свою країну, обговорювали спільні і відмінні риси життя обох країн.

   На українському вечорі учні Михайлівської школи затанцювали народні танці, а учениця 11 класу Солошенко Юлія зачарувала присутніх українськими піснями. Полякам була представлена відеопрезентація про Лебединщину та слайд-шоу «Краєвиди села Михайлівки». 11 листопада, в День Незалежності Польщі, господарі вчили наших учнів гімну своєї держави, а наші – гімну України, діти презентували малюнки з національною символікою Польщі та України.

   Протягом перебування на польській землі було організовано різноманітні пізнавальні екскурсії, зокрема: до курортного міста Закопане, похід у гори та до озера Морське Око, де діти милувалися красою гірського озера та величністю Татрів. Учні відвідали м. Освенцим, де їм була проведена екскурсія по німецькому концтаборі Аушвітс та Біркенау. Діти ознайомилися з історією геноциду єврейського народу, який був скоєний руками нацистів. Екскурсійна група також побувала біля історичних шедеврів старого Кракова, змогли поринути в атмосферу королівських родин ХVІ – ХVІІ ст. Під час поїздки до Словаччини учні відпочивали в чудовому аквапарку «Татраландія».

   Та найбільше учням сподобалося спілкування у невимушеній атмосфері з молоддю Польщі в присутності Миколи Ващенка. Учнівський та педагогічний колектив Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щиро вдячний за змістовний і цікавий відпочинок організаторам поїздки – народному центру культури у Варшаві та Миколі Ващенку.

Польсько-український проект «Між Бугом і Нарвою дослідники польсько-українського фольклору»

З 15 по 26 липня 2015 року учні та вчителі Михайлівської школи вже в п’яте відвідали Польщу. Вони стали учасниками польсько-українського проекту «Між Бугом і Нарвою дослідники польсько-українського фольклору». Візит відбувся за фінансової підтримки Варшавського центру культури. Проект підготував випускник нашої школи Микола Ващенко. Учасники проживали в м Орла. Юнаки та дівчата спілкувалися з однолітками молодіжного братства місцевої православної парафії святого Архангела Михайла. Відвідали храми регіону та  монастир на горі Грабарці.  

   В м. Бельськ школярі побували в місцевому музеї витинанки та рушників Підлісся. Виїздили до Біловежської пущі де відвідали музей та прогулялися пущею. Познайомилися з історією древнього містечка Мельнік. Це місто заснував в XIII ст. Данило Галицький. Оглянули залишки стародавнього замку, побували в крейдяній копальні. У м. Білосток відвідали музей ікони та палац Браницьких.

   Учні обмінювалися знаннями про народні традиції, дізналися про проблеми та успіхи польських дітей, розповідати їм про Україну, про наші пісні, мову, танці, звичаї, обряди.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора