День Соборності України
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
дея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
Цьогоріч День Соборності України проходить під гаслом "Ми-це Україна".
Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини. .
Тому, до Дня Соборності України у Михайлівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено такі заходи:
- Історична вікторина «Що ми знаємо про Соборність» для учнів 7 класу;
- Квест-гра «Соборна наша Україна» для учнів 9 класу;
- Тематична виставка книг в шкільній бібліотеці до Дня Соборності України;
- Виховний захід «Захід-Схід одна країна, ми єдина Україна» для учнів 4 класу.