A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Михайлівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Обласний соціально-освітній проєкт "Діти розбудовують громаду"

В рамках реалізації обласного соціально-освітнього проєкту "Діти розбудовують громаду" станом на 1 вересня 2021 року  учнівським та педагогічним колективом були виконані наступні завдання:

- досліджено умови розвитку туризму рідного краю;

- вивчено екскурсійні об’єкти с. Михайлівка;

- розроблено туристичний маршрут.

Від села Межиріч вниз по річці Псел аж до межі Сумської і Плотавської областей простяглася суцільна низка історичних сіл Лебединщини з пам'ятками археології, історії, архітектури і природи. Серед них виділяється своєю надзвичайною мальовничістю село Михайлівка. Окрім цікавої історії, воно славиться своєю чарівною  природою. Тут знаходиться геологічна пам'ятка - геологічний заказник місцевого значення “Відкриті піски Полтавського ярусу”.

Дослідивши туристичні об’єкти села Михайлівка, ми представляємо декілька з них. Наш туристичний маршрут складається з таких об’єктів:

  1. Будинок родини Капністів. Двоповерховий флігель з прилеглими з двох боків одноповерховими господарськими спорудами, які належали михайлівським поміщикам. Головний двоповерховий палац  знаходився через дорогу, ближче до  берега  річки Псел.
  2. Меморіальний знак мазепинцям. Під горою на пагорбі стоїть пам'ятний знак «Мазепинцям — лицарям незалежної України».
  3. Козацькі дуби  Ботанічна пам'ятка місцевого значення. Унікальні дуби віком 300-350 років.
  4. «Криниця графа Капніста» в урочищі «Чернеччина». Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Це самовитічне джерело в урочищі Чернеччина. Вода  джерела прозора і має унікальні смакові властивості. Температура води майже цілий рік не змінюється (+8). З цього джерела в маєток графа Капніста возили воду. 
  5. Урочище Монастирщина (Чернеччина). Михайлівсько-Предтечева пустинь знаходилась на відстані 12 км від Лебедина, на околиці с. Михайлівки на високій горі, оточеній столітніми дубами. Монастирь був заснований гадяцьким полковником Михайлом Самойловичем в 70-х. рр., XVII ст., а в 1790р. монастир було закрито.
  6.  «Чортовий місток» - це вододіл між Цимбаловим яром і Чернеччиною. Ширина стежки  біля одного метра, а справа і зліва — стрімкі схили, близькі до прямовисних. Мабуть, невипадково це місце люди здавна звуть «Чортовим мостом».
  7. Геологічна пам'ятка «Михайлівське відслонення пісків полтавського ярусу» На стрімких схилах можна спостерігати багато кольорову гаму піщаників, глинистих і крейдистих гірських порід.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора